Tájékoztató  a közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatáról

Pályaalkalmasság-vizsgáló Intézet

1082 Budapest, Vajdahunyad u. 45.

Postacím: 1445 Budapest, Pf. 365.

 

Ügyfélfogadási idő:

Hétfő: 07:30-16:30

Kedd: 07:30-15:00

Szerda: 07:30-15:00

Csütörtök: 07:30-15:00

Péntek: 07:30-12:30


Nagyobb térképre váltás

A jelentkezés módja előzetes és időszakos vizsgálatokra

Jelentkezni személyesen vagy írásban lehet, legegyszerűbben az NKH Honlapján (cím a lap alján) "Letölthető nyomtatványok" menüpontban található "Jelentkezési lap" kitöltésével.

Az aláírt jelentkezési lapot postán, e-mailben, vagy személyesen nyújthatja be. A jelentkezés regisztrálása után kap egy vizsgálatra szóló  berendelőt, melyben tájékoztatják a vizsgálat pontos helyéről  és idejéről.

A jelentkezés feltételei előzetes és időszakos vizsgálatokra

Érvényes 2-es csoportú orvosi alkalmassági vélemény - a jogosítványban 102-es kóddal szerepel -, melyet háziorvos, foglalkozás-egészségügyi orvos adhat ki. A vizsgálati díj befizetését igazoló csekktőszelvény - a csekket a vizsgálatra szóló berendelővel együtt postázzák ki, a vizsgálat díja PÁV kategóriánként 8.310 Ft. PÁV I. és II. kategóriákra való jelentkezés esetén két éves folyamatosan érvényes vezetői engedély.

Tehergépjármű:

Amennyiben Ön hivatásos tehergépjármű vezető szeretne lenni, Önre a 41/2004. (IV. 7.)  GKM rendelet 3.§ (4) c) bekezdése vonatkozik, mely szerint a 7500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó, közúti közlekedési szolgáltatást, vagy nemzetközi közúti áruszállítást végző tehergépkocsi vezetéséhez PÁV III-as alkalmassági kategória megszerzése szükséges.

ADR:

Amennyiben Ön veszélyes árut szeretne szállítani, Önre a 41/2004. (IV. 7.)  GKM rendelet 3.§ (4) bc) bekezdése vonatkozik, mely szerint a veszélyes áru szállítását végző gépjármű vezetéséhez PÁV II-es alkalmassági kategória megszerzése szükséges

Autóbusz:

Amennyiben Ön hivatásos buszvezető szeretne lenni, Önre a 41/2004. (IV. 7.)  GKM rendelet 3.§ (4) ba) bekezdése vonatkozik, mely szerint a közúti közlekedési szolgáltatás keretében személyszállítást végző autóbusz (trolibusz) vezetéséhez PÁV II-es alkalmassági kategória megszerzése szükséges.

További információk:

http://www.nkh.hu/pav/content/view/1/4/lang,hu/